PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200726}
6,9 247 355
ocen
6,9 10 1 247355
4,9 18
ocen krytyków
Hancock
powrót do forum filmu Hancock

Czy w szkole fimowej w USA nie uczą podstaw fizyki, nigdzie? Nie pamiętam już fimu
amerykańskiego SF w którym fizyka nie zostałaby zapomniana. Czy naprawde tacy głupi ludzie piszą
scenariusze i kręcą potem to chowno, żeby nie znać wzoru na energię, siłę (gł. bezwładności i tarcia)
czy przyśpieszenie? Jeżeli wyrzuca się dziecko z przeciążeniem kiilkuset G,, to się je zabija! Bohater,
który zauważył, że jak się lata to oczy łzawią, noż do jasnej cholery!

ocenił(a) film na 3
dziubo1

Lepsze było to jak ratując Raya, Hancock jednocześnie zabił każdego, kto w danym momencie przebywał na pokładzie pociągu, a przynajmniej zabiłby w wymiarze, w którym prawa otaczającej nas fizyki pozostają zachowane.

Przymykam oko na głowę w tyłku, bo to powiedzmy taki "środek artystyczny" na miarę kina tej klasy.

ocenił(a) film na 8
dziubo1

w bajkach prawa fizyki nie obowiązują. musisz się z tym pogodzić ;)

ocenił(a) film na 5
clavier

Zależy od jakości bajki, miejsca akcji itd. Nie przyczepiam się że gość umie latać, skoro nadali mu taką cechę. Przyczepiam się, że Hancock jest umiejscowiony w świecie 'rzeczywistym', który nie zachowuje się jak taki.

ocenił(a) film na 8
dziubo1

taka jest konwencja (umowa) bajki dla dorosłych, przecież nie będą robić animacji ...
Superman też umiejscowiony jest w świecie 'rzeczywistym'. I inne odlotowe Ironmany.

ocenił(a) film na 5
clavier

A skąd ty takie konwencje wyciągasz? Albo film jest realistyczny i dobrze odzwierciedla rzeczywistość albo jest to amerykańskie gówno.

ocenił(a) film na 8
dziubo1

z książek.

ocenił(a) film na 5
clavier

O, to ciekawe! Z jakich książek? Podparłbyś swoje racje jakimiś przykładami z literatury?

ocenił(a) film na 8
dziubo1

poszukaj w googlach pod hasłem motywy bajkowe w filmie.

ocenił(a) film na 5
clavier

Poszukałem i nic dot. naszej konwersacji nie znalazłem. Zresztą co mają motywy bajkowe w filmie do zaniedbań praw fizyki w świecie, w którym bajka jest umiejscowiona?

ocenił(a) film na 5
dziubo1

P.S.
Dalej brak konkretnych przykładów z Twojej strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones